Efekt novely Občianskeho zákonníka na poisťovací segment

Z toho, o čom sme sa s Martinom Petruľákom ohľadom jeho prednášky a diskusie na pripravovanom SIBAF® fóre rozprávali, sme vyrozumeli, že zmeny v Občianskom zákonníku vníma viac negatívne, ako pozitívne. Ani nie tak pre samotné zmeny, ako pre rozličné diery, ktoré v novele pozoruje. “Otáznikov a pochybností je viac, ako jasných odpovedí,” tvrdí a dodáva, že “Novela pravdepodobne povedie k tomu, že poisťovne ju budú uplatňovať rôznym spôsobom, pričom rozdiely môžu byť naozaj priepastné.”

Aj to je dôvod, prečo o novele treba diskutovať a je potrebné sa na nielen zmeny, ale aj prípadné komplikácie pripraviť. My, ako poisťovací makléri, by sme mali byť vždy o krok vpred a vedieť našich klientov pripraviť na rozličné možné scenáre. Martin Petruľák nás vo svojej prezentácii názorne prevedie nielen zmenami termínov, ktoré sa finančného sprostredkovania budú týkať, ale aj názornými príkladmi toho, čo a ako sa v nových podmienkach môže udiať a ani by nám to nenapadlo.

Okrem iného sa dozviete odpovede aj na tieto otázky:

Ako sa zmení posielanie výziev?

Ako sa zmenia výpovede klientov?

Čo bude znamenať nemožnosť meniť dôvody na zníženie alebo odmietnutie plnenia, ktoré budú musieť poisťovne po novom uvádzať?

Ďalším témou, ktorú Martin Petruľák rozvinie, bude:

Dôvody na zníženie alebo odmietnutie plnenia zo strany poisťovne sa nebudú môcť meniť.

Poisťovňa bude musieť každé zamietnutie alebo zníženie plnenia odôvodniť – dnes to platí iba pri škodách z PZP.

Aj v tomto prípade platí, že edukácia prebehne aktuálne, odborne a názorne. SIBAF® fórum sa uskutoční už 18. 10. 2018 v Technopol kongresovom centre v Bratislave. 

Ešte stále – až do 5. 9. – máte možnosť early bird registrácie za zvýhodnených podmienok. 

Registrujte sa tu!

Ak si želáte byť informovaní o novinkách či ďalšom programe, prihláste sa na odber nášho newslettra.

späť