Zomrel Dušan Smoleňák, osobnosť slovenského poisťovníctva

S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že dňa 28.11.2020 po krátkej ťažkej chorobe zomrel vo veku 66 rokov  dlhoročný podporovateľ odborného vzdelávania pre poisťovacích maklérov pán Dušan Smoleňák.

V roku 2015 získal za celoživotný prínos k rozvoju poisťovníctva ocenenie Osobnosť SIBAF® award udelené asociácimi SASP a SARM.

Ako absolvent Strojníckej fakulty STU v Bratislave začal svoju profesijnú kariéru v strojárskom priemysle. Do odvetvia poisťovníctva vstúpil v roku 1991. Začínal  v KOOPERATIVe česko-slovenskej družstevnej poisťovni,a.s. na oddelení zaistenia. Od roku 1994 založil na Slovensku pre nemecký poisťovací GERLING – KONZERN obchodné zastupiteľstvo, ktoré sa v roku 1996  pretransformovalo do poisťovne  GERLING Slovensko, a.s. Po  vlastníckych zmenách v materskej spoločnosti v Nemecku boli  následné  kontinuálne aktivity na poistnom trhu Ing. Dušana Smoleňáka v predstavenstvách spoločností   POISŤOVNA HDI-GERLING Slovensko , a.s. a HDI Versicherung AG pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Od roku 2009  upísal svoj profesionálny život japonskej poisťovni MITSUI SUMITOMO INSURANCE COMPANY (EUROPE), dnes  MSIG Insurance Europe AG, pobočka poisťovne z iného členského štátu (Slovensko), ktorá  pôsobí  v poistení priemyslu  a podnikateľov  dodnes. Do dôchodku odišiel k 1.1. 2017.

Bol otvorený, priamy a dokonale sa vyznal  v profesii poistenia priemyslu, vedel vypočuť a poradiť.  Jeho  rozhovor v TRENDE  2007 ostane nadčasový so svojím posolstvom pre poistný trh. https://www.trend.sk/biznis/d-smolenak-nie-je-dobre-byt-prvy

Svojimi cennými radami, ktoré vychádzali z jeho dlhoročných skúseností prispel aj k vydaniu našej prvej odbornej publikácie o zodpovednosti za vadný výrobok, ktorú aj slávnostne uviedol do života.

Dušan, ďakujeme Vám za spoluprácu.

Rodine a blízkym pána Smoleňáka vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

Posledná rozlúčka s p. Smoleňákom sa uskutoční v piatok 4. decembra 2020 o 13:15 hod. v Krematóriu v Bratislave.

späť