Program SIBAF ws 2022

Riziko povodne

Komplexné zhodnotenie situácie na  Slovensku.

Mgr. Michal Hanzlinger PhD., bude hovoriť najmä o tom:

 • čo je a čo nie je povodeň, jej správna definícia,
 • kde a aké povodne sa vyskytujú pre účely správneho posúdenia rizika u klienta,
 •  kde si je možné informácie o povodniach v minulosti vierohodne zistiť,
 • ako povodňovú hrozbu riešime v súčasnosti.

Mgr. Michal Hazlinger je absolventom Prírodovedeckej Fakulty UK v Bratislave. Počas štúdia a neskôr aj počas svojho profesijného života sa  špecializoval na hydrológiu. Pôsobil v štátnej a verejnej správe (SHMÚ – oddelenie Hydrologických predpovedí a výstrah a MŽP SR Sekcia vôd). V súčasnosti pôsobí v spoločnsoti MicroStep-MIS a špecializuje na vývoj, návrhy a implementáciu predpovedných a varovných systémov v hydro(meteoro)lógii v rôznych častiach sveta.

 

Prevencia a manažment zosuvných rizík

RNDr. Vlasta Jánová PhD. bude na seminári hovoriť okrem iného o tom:

 • ktoré definície zosuvov v poistných podmienkach sú správne a vhodne použité
 • kde si môže každý overiť  stabilitu svahov  na Slovensku
 • ako sa v skutočnosti  vykonáva  prevencia pred zosuvom
 • čo robiť, ak už zosuv nastane
 • najznámejšie  zosuvy  na Slovensku – prípadové štúdie

Pani Vlasta Jánová je absolventkou Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave so špecializáciou na inžiniersku geológiu a hydrogeológiu. Pôsobila v Štátnom geologickom ústave Dionýza Štúra v  Bratislave, je špecialistkou pre inžiniersku geológiu a environmentálnu geológiu, autorkou a spoluautorkou 34 záverečných správ a spoluautorkou 4 monografií. Od roku 2000 pracovala na Ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky, na Sekcii geológie a prírodných zdrojov, je špecialistkou pre otázky inžinierskej geológie, environmentálnej geológie, rizikových geofaktorov životného prostredia, hlavne environmentálnych záťaží a zosuvov a pre oblasť navrhovania, riadenia a kontroly projektov financovaných zo štátneho rozpočtu a z fondov Európskej únie. V rokoch 2007-2010 pôsobila ako riaditeľka odboru geologických faktorov životného prostredia, v rokoch 2010 – 2020 ako generálna riaditeľka sekcie geológie a prírodných zdrojov.

 

Premlčacie doby pri náhrade škody. Príklady z praxe pre subjektívnu a objektívnu zodpovednosť.

Prezentujúci JUDr. Peter Bak z BAK&PARTNERS advokátskej kancelárie už na SIBAF® workshopoch a seminárov prezentoval viackrát. Vždy s dôležitými, aktuálnymi a potretnými informáciami. Tentokrát bude zrdojom nášho prehľadu v oblasti premlčacej lehoty pri náhrade škody.

 

Pokuty pre neplatičov PZP a použitie výberu odvodu 8% z PZP

Jeden z organizátorov SIBAF ® vzdelávacích podujatí, Ing. Oliver Borko zo spoločnosti EFIBA poskytne informácie, vďaka ktorým sa dozviete:

 • aká suma sa odviedla za posledných 10 rokov na  osobitný účet  Ministerstva vnútra z 8% odvodu PZP
 • počty úspešných správnych konaní v roku 2019 a 2020 podľa okresov – ktoré okresy na Slovensku udelili najviac a najmenej pokút pre neplatičov PZP.
 • ako prebieha udeľovanie pokút v zmysle § 19   zákona o PZP.
 • na aké účely a konkrétne veci sa použil odvod z PZP z osobitného účtu MV, zaujímavosti

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie