SIBAF® Award 2021 predstavuje víťazov!

Renomovaná anketa SIBAF® Award sa v roku 2021 uskutočnila už po 13.krát. Okrem 3 tradičných kategórií ocenila víťazov aj v kategórii diplomových prác a vyhlásila aj Počin roka 2021.

 

Minulý rok bol veľmi špecifický a myslíme si, že vzhľadom na pandemické dianie a jemu prispôsobené poskytovanie služieb a tiež komunikáciu mohol zamiešať karty aj pri hlasovaní v ankete SIBAF® Award 2021,” povedal Oliver Borko, spoluorganizátor SIBAF® vzdelávacích podujatí. 

Oliver Borko bol zároveň predsedom poroty, jej ďalšími členmi boli Galina Horáková a Pavel Hrica.  Za vyhodnotenie výsledkov bola zodpovedná spoločnosť TPA AUDIT, s.r.o., ktorá kontrolovala nielen vyhodnotenie, ale celý priebeh hlasovania a jeho vyhodnocovania. Do hlasovania sa pritom dalo zapojiť jednoducho, vyplnením hlasovacieho lístka a jeho elektronickým zaslaním, hlasovanie trvalo od 30. septembra do 11. októbra 2021. V ankete hlasovalo 89 spoločností, samostatných finančných agentov, ktorí spolu odovzdali 325 platných hlasovacích lístkov, ktorí hodnotili kvalitu poskytovaných služieb poisťovateľov.

„Teší nás rastúci záujem o hlasovanie v ankete. Oproti roku 2019 došlo k nárastu počtu hlasujúcich spoločností aj počtu odovzdaných lístkov. Je to pre nás signálom, ktorý hovorí, že pracovníci v poistnom segmente majú záujem o skvalitňovanie poskytovaných produktov, služieb a procesov. V zmysle neustálej profesionalizácie a napredovania segmentu to vnímame ako veľmi dôležitý faktor,” povedal predseda poroty.

 

13. ročník ankety priniesol nasledovné výsledky:

 

Poistenie priemyslu a podnikateľov

Poradie

Poisťovňa

Body

1.

Colonnade Insurance S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu

4,891

2.

MSIG Insurance Europe AG, pobočka poisťovne z iného členského štátu (Slovensko)

4,779

3.

Generali Poisťovňa, a.s.

4,384

4.

ČSOB Poisťovňa, a.s.

4,345

5.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

4,002

 

 

Havarijné poistenie motorových vozidiel

Poradie

Poisťovňa

Body

1.

Generali Poisťovňa, a.s.

5,412

2.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

4,944

3.

UNIQA pojišťovna, a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu

4,495

4.

ČSOB Poisťovňa, a.s.

4,465

5.

KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group

3,704

 

 

 

Poistenie občanov

Poradie

Poisťovňa

Body

1.

Colonnade Insurance S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu

5,277

2.

Generali Poisťovňa, a.s.

5,106

3.

ČSOB Poisťovňa, a.s.

4,664

4.

UNIQA pojišťovna, a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu

4,564

5.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

4,561

 

 

Počin roka 2021 a diplomové práce

Súčasťou tohto ročníka ankety boli aj kategórie Počin roka a Najlepšia záverečná práca z oblasti poisťovníctva. V kategórii Počin roka sa stal víťazom pán Imrich Fekete so svojou publikáciou Judikatúra vo veciach súkromného poistného práva. Publikácia má pre poistný segment veľký význam a mala by byť súčasťou knižnice každého profesionálneho pracovníka v oblasti poisťovníctva.

Cenu za Najlepšiu záverečnú prácu z oblasti poisťovníctva si odniesol Ing. Patrik Matúš za diplomovú prácu na tému Protipožiarna bezpečnosť stavieb - elektromobily. Táto práca, ale aj ostatné záverečné práce na tému elektromobilov a požiarnej ochrany boli aj predmetom prezentácie na SIBAF® fóre 2021.

 

Výťažok pre OZ Cesta von

“Už pri predošlom ročníku SIBAF® Award sme sa rozhodli, že za každý platný hlasovací lístok venujeme príspevok vo výške 1 eura občianskemu združeniu Cesta von,” povedal Oliver Borko, “Toho roku sme tak združeniu darovali 325 eur, v predchádzajúcom ročníku to bolo 309 eur. Veríme, že podpora prekonania hranice chudoby a kladenie dôrazu na kvalitné vzdelávanie je to, čo môže byť cestou pre riešenie mnohých problémov v dlhodobom horizonte. O kvalitné vzdelávanie sa napokon už viac ako 15 rokov snažíme aj my v rámci našich SIBAF® podujatí.”

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie