Registrujte sa na SIBAF® workshopy a semináre!

Už 5. apríla sa uskutoční podujatie SIBAF® workshopy&semináre 2022.

Program je určený najmä sprostredkovateľom poistenia a pracovníkom poisťovní z rôznych odborných oddelení. Tak ako vždy, aj tentokrát kladieme dôraz na aktuálne, názorné a odborné vzdelávanie, výsledkom ktorého bude hlboké porozumenie predkladanej problematiky, z čoho budú profitovať najmä Vaši klienti.

Program SIBAF® seminára 2022:

1)      Kalkulácia nákladov na výstavbu a rekonštrukciu nehnuteľností
Prezentujúcim bude Milín Kaňuščák zo spoločnosti KAMI  PROFIT s.r.o., ktorý dlhoročne pôsobí v sektore stavebníctva na Slovensku a disponuje množstvom poznatkov a skúseností. 
Oboznámi Vás s detailami procesu stanovenia cien pri výstavbe, rekonštrukcii nehnuteľností v aktuálnom čase.
Na príkladoch z praxe sa bude venovať kalkulácii cien v kategóriách nehnuteľností rodinný dom, bytový dom a výrobná hala.
Prednášajúci ozrejmí aj vplyv lokality stavby na ceny materiálov a ceny práce na Slovensku.

Účastníci workshopu sa dozvedia, ako dnes prebiehajú cenové kalkulácie stavieb (parciálna oprava, totálna oprava vrátane vypratania suti - napríklad po poistnej udalosti) a tiež, kedy je povinná či nutná tzv. inflačná doložka v zmluvách o dielo.
Zároveň získajú vedomosť o princípoch stanovenia hodnoty nehnuteľnosti ako podkladu pre stanovenie poistnej sumy.
Súčasný vývoj inflácie je zásadný pre túto problematiku.

 

2)     Dôležité súvislosti  pri opravách motorových vozidiel a zmeny v zákone o cestnej doprave po 1. 1. 2022
Z Cechu predajcov a autoservisov SR budú tému prezentovať páni Matej Kováč a František Gajdács. Okrem iného predstavia skúsenosti členov Cechu pri opravách po vážnych dopravných nehodách po 1. januári 2022.
Súčasťou budú odporúčania a tiež vysvetlenie rozsudku Krajského súdu, v rámci neho objasnenie pojmov ako obvyklá cena opravy, oprávnenosť krátenia poisťovne ap.
 
3)     Registrácie autoservisu do informačného systému technických kontrol
Tému bude prezentovať pán Pavol Vincek zo spoločnosti TESTEK a.s. V prezentácii sa dozviete o nutnosti či povinnosti registrácie do informačného systému technických kontrol, o tom, čo vyplýva z pozastavenia premávky po vážnej nehode pre prevádzkovateľa alebo držiteľa vozidla a tiež, či a aké výhody majú klienti, majitelia poškodených vozidiel pri vážnych dopravných nehodách.

 

Registrujte sa tu!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie