Sanácia bytu po požiari - svojpomocne alebo s firmou?

- PR článok -

 

 Je ťažké si predstaviť niečo viac traumatizujúce ako požiar, ktorý Vám dokáže zničiť vaše pohodlie domova. Pri požiari dochádza za nekontrolovateľných a neprehľadných podmienok k celej rade chemických reakcií. Aké konkrétne látky pri horení vznikajú závisí od rôznorodosti materiálov, ktoré sa v domácnostiach používajú. V bytoch môžeme nájsť najrôznejšie materiály od podlahových krytín z polyvinylchloridu (PVC), sedačiek z polyuretánu (molitanu), až po rôznorodé materiály hračiek a elektroniky.

 Po požiari je prvých 24- až 48- hodín kľúčových. Účinná reakcia ako prvotné opatrenia sú mimoriadne dôležité. Po požiari treba objekt zastabilizovať. V objekte zostáva voda po hasení. Na nechránených kovových povrchov sa začína prejavovať korózia. Ďalším problémom po požiari sú usadeniny splodín horenia. Tieto látky majú neblahý vplyv na ľudský organizmus. Neodbornou dekontamináciou zvyšujeme riziko zdravotných problémov. Sadze a chlór v pevnom skupenstve spôsobujú rôzne typy respiračných ochorení a alergií. Sadze po požiari nemožno zotrieť tak ľahko ako bežný domáci prach a ani zápach po požiari nemožno len tak vyvetrať. Na to, aby bol dosiahnutý uspokojivý výsledok - to znamená úplného odstránenia škodlivých látok a zápachu - je  potrebné vybavenie a značné množstvo skúseností. Slabé začiernenie stien možno odstrániť suchou cestou - handrou alebo brúsnym papierom.

Usadené sadze sa musia umyť špeciálnou chémoiu, pretože samotnú vodou nemožno mastné sadze umyť. "Ak bol však požiar intenzívny, nezostane než zložiť aj omietku. Omietky môžu byť narušené  od sálajúceho tepla alebo od vody po hasení. V omietke môžu byť usadené produkty horenia, ktoré cez následnú novú maľovku môžu vytvárať mapy. "Preto sa ja. Vyvarujete sa tak neskorších problémov s opadávaním omietky či tvorbou máp, S omietkou by sa mali odstrániť aj prípadné škodliviny. 

 

Po umytí stien a po ich dôslednom vysušení sa steny vyrovnajú stierkou a po aplikácii penetrácie sa vymaľujú. Ozonizáciou sa odstráni zápach.  Obklad kúpeľne sa od splodín horenia vyčistí mokrou sanačnou metódou bez nutnosti výmeny obkladu a sanitárneho vybavenia.

 

 

Inventár, ktorý bol poškodený od splodín horenia, sa dá tiež zachrániť.  Zvolí sa špeciálny postup suchej sanarčnej metódy. Za použitia prírodného kaučuku či už vo forme nastriekania filmu, ktorý do 24 hodín uschne a stiahne sa z povrchu ako koža, alebo špeciálnymi špongiami, ktorými povrch tzv. gumujeme. Touto špeciálnou technikou sa dajú zachrániť dôležité dokumenty, obrazy a rôzne druhy starožitností.

Po dokončení sanačných prác prichádzajú na rad rekonštrukčné práce. Tu prichádza na rad otázka -  či chcete všetky práce vykonávať svojpomocne? Na Slovensku pôsobia firmy, ktoré za zaoberajú sanáciami.  Niektoré spoločnosti poskytujú konzultácie v mieste požiaru zadarmo. Čím skôr sa sanačné firma zavolá, tým lepšie. Ideálne je, keď nastúpi na miesto požiaru hneď po hasičoch. Firma vykoná prvotné opatrenia, aby sa zabránilo rozširovaniu sa škôd.  Všetky služby poskytujú na klúč. Objekt zastabilizujú, a po vyprataní objektu vykonávajú sanačné a rekonštrukčné práce. Nemusíte byť na to samy. Okrem toho za Vás vedia odkonzultovať vašu poistnú udalosť s poisťovňou. Ušetria Vám tým čas a peniaze. Po odbornej konzultácii budete vedieť, ako máte ďalej postupovať.

 

 

 

O spoločnosti Sanac

Sanac je jedným z lokálnych lídrov v oblasti sanácie a odstraňovania škôd po požiaroch, záplavách, živelných pohromách a dalších nepredvídateľných škodových udalostiach. sanujeme požiarmi poškodené budovy, vybavenie, inventár, stroje, elektrické zariadenia, zachraňujeme dokumenty a dáta, zaoberáme sa vysúšaním a opravami. Sme pripravený profesionálne, rýchlo a účinne zasiahnuť všade tam, kde je to potrebné. Spoločnosť pôsobí v súkromnom, ako aj priemyselnom sektore. 24 hodín  a 365 dní v roku.

 

24 hod. servis 0800 222 221 

Pomocná ruka pri poistných udalostiach a živelných pohromách

Za obhliadku a cenovú ponuku neplatíte

www.sanac.sk

 

Späť do obchodu